Дім Покупки Поради

Що подарувати дитині на 3 роки. 25 нестандартних ідей подарунків для дитини в 2020 році

  1. Загальні ідеї подарунків дитині на 3 роки
  2. Що подарувати хлопчикові на 3 роки
  3. Що подарувати дівчинці на 3 роки
  4. Що подарувати дитині у якої все є
  5. Приклади небажаних подарунків

У віці 3 років діти вже говорять повними реченнями, отже вони досить дорослі,  для того щоб повідомити вам, чи подобається їм та чи інша річ, але ще занадто малі, щоб чітко і конкретно сформулювати, чого вони хочуть. Тому, вам залишається тільки здогадуватися, які іграшки зможуть захопити вашу 3-річну дитину. Найкращим подарунком для трьох літки буде той, в якому дитина зможе проявити свої сильні сторони, який допоможе їй розвиватися і навчить чомусь новому. Відповідні розвиваючі іграшки для малюків сприяють прискоренню процесу навчання, і як наслідок, винагороджують малюка новими чаруючими відкриттями.

Три роки – мабуть, перший усвідомлений день народження. Малюк вже розуміє, що він винуватець святкування. Тому подарунок повинен бути особливо яскравим і незабутнім.

В 3 роки у дітей починає формуватися особистість. Малюк вже показує характер і свої вподобання. Обирайте на День народження такий подарунок, який допоможе самореалізуватися або розкрити нові таланти. Наприклад, самокат або спортивний комплекс – непосиді. Мольберт для малювання – маминій донечці.

У цьому віці карапуз вже точно знає, що йому подобається та чого хочеться, будь то випадково підглянута у хлопчаки в пісочниці червона машинка або лялька у вигляді улюбленого казкового персонажа. Загалом якщо малюк сам просить вас про подарунок, то не варто йому відмовляти в маленьких радощах.

Якщо малюк в розгубленості, то вибір залишається за батьками. І тут ми готові вам прийти на допомогу.

Загальні ідеї подарунків дитині на 3 роки

 Три роки це перший перехідний період малюка, адже він знаходиться на роздоріжжі від новонародженого до молодшого дошкільного віку. Щоб догодити з подарунком, потрібно врахувати рівень розвитку малюка.

У цьому віці діти вже повинні вміти характеризувати предмети по загальним признакам; деякі малюки починають проявляти схильності до розвитку мілкої моторики і захоплюються конструкторами; швидко поповнюють словарний запас, тому все повторюють; прагнуть до самостійності, тому дуже допитливі та життєрадісні.

Перед вибором подарунка зверніть увагу на захоплення малюка та його інтереси, або, що призведе до подальшого його розвитку. Схематично усі речі можна поділити на декілька тематичних груп.

–        Спортивне спорядження. Дітки дуже активні у цьому віці, тому зупиніть свою увагу на батуті, міні басейні або навіть спортивному комплексі. Міні тренажерка для малюка з власними гірками, канатом, турніками, драбинами та гойдалками. В здоровому тілі росте здоровий дух, то чому б не привчати дитину до спорту з малку. Сюди ж відносяться різноманітні м’ячі, скакалки та резинки для стрибків.

–        Музичні інструменти. Малюки люблять танцювати і копіювати дорослих, то чому б не подарувати карапузу міні копію улюбленого музінструменту. Так, проблема музичного супроводу для кумедних дитячих танців може бути вирішена. А якщо один із батьків теж вміє грати на якомусь музичному інструменті, то може вийти досить непоганий тандем. І хто знає, можливо, цей незначний подарунок відіграє в майбутньому рокову роль у житті юного музиканта. Найпопулярніші у цій категорії міні синтезатори та барабани.

–        Ігри розвивалки. Кожна мама прагне  виховати вундеркіндера. І тут без супутніх елементів не обійтись. Починаючи з 3 років дитина, як губка всмоктує увесь новий навчальний матеріал. Головне, щоб таке навчання було цікавим і захоплюючим. Тому усі психологи радять проводити навчання в ігровій формі.  Чудовий варіант – навчальний ноут або планшет.

–        Речі для творчості. Як приклад, можете обрати мольберт для малювання. Зараз існують двосторонні аналоги: одна сторона для мілків, а інша намагнічена для цифр та букв. Так ви вбєте одним пострілом двох зайців: з однієї сторони дитина буде розвивати творчі здібності, а з іншої – математичні та письмові. Також зверніть увагу на гравюри, картини бісером або по номерам, декупажні набори.

–        Конструктор. Існує велике різноманіття конструкторів, які допомагають розвивати мілку моторику та уяву малюка. Зверніть увагу на магнітний аналог. У таких версіях деталі примагнічуються один до одного. Це може стати для вашого малюка початковим етапом у вивченні фізики.

–        Лего, мрія кожної малечі від трьох років. Спочатку збираєш готовий сюжет з колекції, а потім включаємо фантазію і поєднуємо не поєднуване. Деталі із різних колекцій взаємозамінюються, тому фантазувати можно досхочу.

–        Книга. У всі часи книга вважалась найкращим подарунком. Якщо ми говоримо про малюків, то зверніть увагу на інтерактивні дитячі екземпляри або розмальовки. Також можете обрати навчальні книги у віршованій формі або казки. Надавайте перевагу народним казкам.

–        Постільна білизна на якій зображений мультперсонаж. Дитина із задоволенням лягатиме у ліжечко, якщо на його подушці буде зображено Губку Боба або Спайдермена.

–        Пазли. Такий подарунок розвиває посидючість малечі, уяву і мілку моторику. Вибирайте із зображенням, які подобаються вашій дитині: мультперсонажі, тварини, машини. Також це може стати цікавою забавою для всієї родини.

–        М’які сумочки чи рюкзачки. Дітки дуже люблять носити, як матуся, особисті речі з собою. Добре коли з’явиться сумочка, куди це все можна спакувати. А якщо вона буде у вигляді кумедної звірюшки, то щастю не буде меж.

–        Кубики. «Трирічні дітки прагнуть вирішувати проблеми і будуть вирішувати їх самостійно, якщо це необхідно. Ось чому блоки і кубики всіх видів є влучним вибором для трьохрічок, які хочуть досліджувати, створювати і розбиратися у всьому», – радить Ребекка Парлакян, старший директор програм від «Zero to Three» (американська організація, що опікується освітою батьків з метою поліпшення добробуту дітей).

–        Пластилин PLAY-DOH. За допомогою таких наборів малюк може виліпити все що завгодно, від домашнього улюбленця до мами. Пластилин допомагає розвивати фантазію та уяву, виховує посидючість та має заспокійливий ефект.

–        Рольові ігри. Вони особливо підійдуть, якщо у дитини є якісь фобії. Наприклад, якщо малеча боїться лікарів, то придбайте набір «Лікарня» до складу якого входить халат, ковпак і найпростіші медичні інструменти. Порадьте дитині приміряти на себе роль доброго лікаря. Нехай вона полікує іграшки або домашніх улюбленців. Так почніть боротися з непотрібними дитячими страхами, а можливо це допоможе з вибором майбутньої професії.

3D пазли, а саме uGears. Це сувенірна продукція від українських виробників, яку можна самостійно складати. В асортименті різноманітні кораблі, будівельні конструкції, байки, автомобілі, чудернадські тваринки, пістолетики і навіть карти. Такий подарунок стане цікавою забавкою для усієї родини.

 Що подарувати хлопчикові на 3 роки

Малому досліднику обов’язково сподобається:

–        Велосипед. Пора юному шибенику пересідати на чотириколісного друга. Тепер вуличні  прогулянки для батьків будуть ще більш жваві. Здорово якщо в сім’ї є дорослий велосипед, тепер можна організовувати повноцінний сімейний заїзд.

–        Самокат. В наші дні на самокати пересіло багато дорослих. 3 річному хлопчику теж прийде до вподоби такий девайс.

–        Машина на пульті керування або електромобіль. Це може бути міні копія папиного авто. Доповніть іграшку іменним аксесуаром – авто номерами.

–        Автомобільний паркінг. Комплекс із багатьма салонами, гаражами, СТО і стоянками. Особливий захват викличе багатоповерховий паркінг з ліфтом. Це рай для юного автолюбителя.

–        Іграшкові машинки. Цього добра ніколи не буває багато. Існує великий асортимент інерційних, радіокерованих, механічних машин.

–        Залізна дорога. Якщо ви зупините вибір на цьому варіанті, то разом з сином на пару годин можете загубити і татуся. Не існує хлопчика який би не мріяв мати у своїй власності таку розкіш. До того ж, іграшка допомагає розвивати у дитини моторику, просторове мислення та фантазію.

–        Боксерський набір. Такий подарунок задовольнить малого хулігана. Щоб зменшити агресивний посил, оберіть грушу та боксерські рукавички з намальованими мультяшними героями. Такий набір допоможе применшити градус гіперактивності дитини, посприяє емоціональній розрядці та допоможе розвинути м’язи ніг і спини.

–        Набір для гри у «войнушку». Це можуть бути солдатики, танчики, пушки, гранати і пістолетики. Такі ігри розвивають уяву та фантазію юного генерала.

–        Набір кільцеброс. Суть гри полягає в тому, щоб закинути кільця на палку, що обертається. Є музикальні аналог з різними швидкостями обертання. Гра дозволяє розвивати влучність та координацію рухів.

Що подарувати дівчинці на 3 роки

Маленька принцеса зрадіє якщо на світ трьох річний День народження отримає один із представлених нижче варіантів:

–          Іграшкова кухня або міні посудка. Такі речі допомагають привити дівчинці правильні цінності і вона починає уявляти себе маленькою господинею. Але не дивуйтесь якщо тепер у вас з’явиться нова звичка – сімейна вдавана чайна церемонія.

–          Набори для прикрас «Зроби сам». Дівчатка змалку люблять усілякі дрібнички, а якщо їх можна зробити власноруч, то це вершина задоволення. Можете обрати набор по виготовленню сумочки, плетіння бісером, збирання листівки.

–          Настільні ігри. Є спеціальні гламурні монополії для дівчаток.

–          Набір фломастерів, фарб та олівців. В асортименті дитячих магазинів представлені великі набори, які складаються у сумочку або фрукт.

–          Сукня як у принцеси. Для юної модниці, кращого ніж нова сукенька годі  шукати. Такий наряд має бути пишним, у пастельних тонах, бажано з бантом і куди ж без блискіток та паєток.

–          Набір дитячої косметики. Обирайте якісну, сертифіковану дитячу косметику. До її складу може входити блиск для губ, лак для нігтів, парфумована водичка, бомбочка для ванни, гель для душа. Чудовий варіант туалетний столик принцеси із усією всячиною.

–          Музичний коврик. Можете обрати розвиваючий аналог із звуками тварин абло алфавітом, або танцювальний коврик. На останньому залюбки пострибає і матуся. Така забавка розвиває у дитини координацію рухів.

–          Пупси, свинку Пеппа та Фіксики. Юні красуні дуже полюбляють грати в «дочки-матері», тепер проблема з роллю доці буде вирішена.

–          Лялькові аксесуари. Ваша юна принцеса має багато ляльок, але вони швидко набридають. Вихід знайдено! Подаруйте дівчинці додатковий одяг для наявних лялечок, сумочки, прикраси, коляску де усе лялькове сімейство можна буде перевозити і навіть ляльковий будинок зі справжньою ванною.

Що подарувати дитині у якої все є

Для будь якої дитини головне увага. Якщо ваш малюк не обмежений у різноманітті іграшок, то це не означає, що він не зрадіє великому святу на його честь. Порадуйте своє чадо грандіозним дійством. Надуйте багато різнокольорових кульок, оформіть тематично місце проведення свята, запросіть багато гостей і не забудьте про величезний торт. Останній краще замовити у вигляді улюбленого мультперсонажа дитини. Шум, гам, веселощі і все в честь іменинника, порадують будьякого малюка, навіть самого розбалуваного.

Що стосується матеріального подарунку, то обов’язково щось можна підібрати. Якщо у дитини безліч іграшок, то це ще не означає, що вона не зрадіє новому експонату у своїй колекції.

Ось невеличка підбірка для вибагливих поціновувачів.

–        Фотокнига про малюка. Це міні фотоальбом з казковими розповідями у яких головний герой малюк. Такий подарунок потішить дитину і спонукатиме до навчанню, адже всім цікаво слухати розповіді про себе.

–        Транспортний ігровий скотч. Ця чудо річ приклеюється ну будь яку поверхню і з легкістю знімається. Малюк за допомогою скотча може прокласти особистий маршрут і, задіявши уяву, влаштувати будь-то міні гонки, чи чемпіонські скачки.

–        Том-говорун. Інтерактивна іграшка, яка повторює за малюком усі слова та звуки. Така іграшка допомагає розвивати мовлення і просто піднімає оточуючим настрій.

–        Будиночок або намет. Це місце де можна усамітнитись і де будуть діяти дитячі правила. Мрія кожного малого бешкетника.

–        Столик для малювання піском. Такі меблі здивують не лише малюка, але і батьків. Подарунок оригінальний та корисний. Вправи з піском розвивають мілку моторику малюка та творчі здібності, а мама буде вдячна, що пісок не розкиданий по всій хаті. Для більшого інтересу оберіть стільницю із підсвіткою.

–        Бластер з бульбашками. Мильні бульбашки це завжди весело, а  якщо вони різнокольорові і їх багато, то мало який карапуз встоїть від такої забави.

–        Квитки на дитяче шоу. Ми вже говорили, що найкращий подарунок для маленького поціновувача – емоції. То чому б не скористатись цієї ідеєю і не подарувати дитині квитки до цирку, на лялькову виставу, на інтерактивне шоу чи в кінотеатр. Вистави  здатні вплинути на розвиток естетичного смаку маленького шанувальника прикрасного, а також навчити розрізняти хороше і погане, добро та зло. На прикладі героїв шоу можна дитині пояснити цінність позитивних людських якостей і привити чуйність, повагу до оточуючих та доброту.

Приклади небажаних подарунків

Багато батьків прагнуть порадувати і здивувати своє чадо й інколи в пошуках за ідеальним подарунком нехтують простими правилами безпеки і здорового глузду. Ось перелік того, що не потрібно і навіть категорично заборонено трьохрічному малюку.

–        Мілкі деталі. Купуючи чергову іграшку, звертайте увагу на вікові обмеження. Подарунок повинен бути безпечним. Уникайте іграшок з мілкими та гострими запчастинами/деталями, які легко розбираються, адже дитина може ними вдавитись або поранитись. Старайтесь перед покупкою перевіряти сертифікати якості. Так ви впевнетесь, що іграшка не токсична і не розпадеться на частини у малечиних руках. Краще все ж робити перевірені покупки у спеціалізованих дитячих магазинах, адже безпека і здоров’я малюка дорожча будь яких матеріальних цінностей.

–        Гроші. Малюк у цьому віці просто не розуміє цінності тих кольорових папірців. В його розумінні дитини, його залишили без омріяного подарунку.

–        Одяг. Це скоріше подарунок для батьків. Малюку потрібна річ яка викликає емоцію та з якою можна погратись. А одяг це повсякденна річ, до того ж досить не тривала, адже в цьому віці малюки дуже швидко ростуть.-        Сертифікати чи абонементи. Малюк нетерплячий і він хоче отримати свій подарунок тут і зараз. А сертифікат зазвичай відтермінований у часі і коли прийде момент ним скористатись у весь святковий настрій вже зникне.

Вам також має сподобатись...