Поради

Кишечні коліки у новонароджених та дітей першого року життя.

У перші три місяці життя, більш ніж, у 70% дітей відзначаються функціональні кишкові кольки. У переважній більшості випадків ці коліки – не патологія (захворювання), а пристосування шлунковий – кишкового тракту (ШКТ) малюка до нових умов (адже до цього, протягом 9 місяців ЖКТ малюка не «працював», а перші 2 -3 тижні знаходився під благотворним впливом материнських гормонів).

Зазвичай, в перші два тижні життя, малюк отримує виключно грудне материнське молоко. Обсяги його невеликі, тому переварювання відбувається досить легко. До третього тижня життя об’єми необхідного для малюка молока зростають, а у багатьох мам у зв’язку з неправильним прикладанням або недостатнім часом знаходження у грудей (пам’ятаєте старі рекомендації – 15-20 хвилин – не більше!) Молоко «убуває» і малюк отримує більше «переднього молока »надмірно насиченого вуглеводами, які можуть сприяти збільшенню газоутворення.

Всім батькам знайома така картина: на тлі годування або незабаром після нього ваш малюк раптом починає підтискати ніжки до черевця, проявляти занепокоєння. А потім різко червоніє і починає кричати, тривати ця ситуація може досить довго. Це і є «кишкова колька».

Термін колька – походить від грецького «колікос», що означає «біль в товстій кишці». Колька – болі у животі, що супроводжуються вираженим занепокоєнням дитини.

Причини виникнення кольок

Причини виникнення кольок різноманітні: це і функціональна незрілість нервово – м’язового апарату і ферментативної системи кишечника, схильність до підвищеного газоутворення, внаслідок чого посилюється тиск на стінку кишки і виникає м’язовий спазм.

Існує певна закономірність в прояві колік, так зване правило «ТРЬОХ»:

  • коліки починаються до трьох тижнів життя;
  • тривають близько трьох годин в день;
  • зустрічаються переважно у дітей перших трьох місяців життя.

Що робити якщо у дитини кишкові кольки?

В першу чергу заспокоїтися. Зняття психологічної напруги і створення аури впевненості допомагає зменшити біль. Малюк повинен відчувати, що ви нічого не боїтеся і обов’язково йому допоможете.

Для того, щоб дитячому лікарю легше було розібратися в цій ситуації, Ви повинні відповісти на наступні питання:

  • коли виникають коліки: до або після годування (це дозволить Вам правильно вибрати найбільш зручну для дитини позу і чітко знати, в який час краще дати препарати, що знімають больовий напад);
  • тривалість коліки за часом і їх наростання протягом доби; · Час найбільш важких кольок – ранок, вечір, ніч.
  • чи завжди одні й ті ж години? Реакція на погоду;
  • вид вигодовування (грудне; штучні суміші, які).

Якщо ваш малюк знаходиться на грудному вигодовуванні все значно простіше: переконайтеся в правильності прикладання дитини до грудей і дозволите йому смоктати так довго, як він захоче – і одне це може вирішити всі проблеми. Якщо мама не любить коров’яче молоко і рідко пила його до вагітності або після нього з’являлися нудота, метеоризм, розрідження стільця, то краще і в період годування грудьми замінити молоко кисломолочними продуктами. Якщо грудного молока недостатньо, і Ви змушені догодовувати дитину сумішшю, якщо Ваш малюк народився трохи раніше терміну, якщо пологи були важкими – ці причини, на жаль, можуть сприяти виникненню більш виражених і частих кольок.

Часта зміна погоди може посилювати симптоми кишкових кольок. У педіатрії для лікування функціональних кишкових кольок і полегшення больового синдрому у грудних дітей застосовують наступні заходи:

  • Для зняття гостроти болю в момент коліки використовуються послідовно (кожне наступне дію при відсутності ефекту від попереднього): тепло, зміна положення (при годуванні голова повинна бути вище тулуба, щоб мінімізувати потрапляння повітря в шлунково-кишковому тракті при годуванні), масаж живота, а також механічні засоби – газовідвідна трубка або клізма.
  • З профілактичною метою доцільне фонове використання препаратів ветрогонного і м’якої спазмолітичної дії на основі рослинної сировини. Тільки за призначенням лікаря

Вам також має сподобатись...