Дім Поради

Кашель у дитини: причини, симптоми, що робити

Догляд за малюком з мокрим або сухим кашлем? Спочатку послухайте хрипи, відхаркування або “гавкіт”, а потім продовжуйте читати, щоб дізнатися, що нормально і коли потрібно хвилюватися.

Кашель у дитини може означати багато різних речей, і це не означає, що ви можете запитати свою дитину, що не так. Іноді важко зрозуміти, чи слід вам звернутися до лікаря за порадою, записатися на прийом або відправитися прямо у відділення невідкладної допомоги.

Кашель – це спосіб захисту організму, пояснює доктор медицини Говард Балбей, директор з інфекційних хвороб у дітей в медичному центрі округу Нассау в Іст-Медоу, Нью-Йорк. Кашель служить методом, який використовується організмом для підтримки чистоти дихальних шляхів, звільняючи горло від мокроти, постназального капання (носова слиз, що стікає з задньої частини горла) або шматочка їжі.

Існує два види кашлю, які служать цієї мети: сухий кашель і мокрий кашель. 

Дитячий сухий кашель: це відбувається, коли у дитини застуда або алергія. Сухий кашель допомагає зняти постназальном капання або роздратування від болю в горлі.

Вологий кашель у дітей: виникає в результаті респіраторного захворювання, що супроводжує бактеріальну інфекцію.Вологий кашель викликає утворення мокротиння або слизу (яка містить лейкоцити, які допомагають боротися з мікробами) в дихальних шляхах дитини.

Діти молодше 4 місяців не сильно кашляють, тому, якщо вони це роблять, це серйозно, каже Кетрін Дандон, доктор медичних наук, доцент клінічної кафедри педіатрії в Медичній школі Університету Вандербільта і педіатр в Гудлетсвілле, штат Теннессі. Наприклад, якщо новонароджений жахливо кашляє взимку, це може бути респіраторно-синцитіальних вірус (RSV), небезпечна вірусна інфекція для немовлят.Коли ваша дитина старше 1 року, кашель стає менш тривожним, і він часто сигналізує про застуді.

Хочете знати, що робити для дитини з кашлем? Щоб допомогти вам відрізнити вичікувальний кашель від кашлю, що вимагає негайної медичної допомоги, зберігайте спокій, уважно слухайте дитячий кашель і дотримуйтесь інструкцій нижче.

Дитячий кашель, який вказує на застуду

Звучить,так як: Сухий

Симптоми: Ознаки дитячого кашлю, який може вказувати на застуду або грип, включають закладений ніс або нежить і біль у горлі. Кашель, як правило, сухий, але в залежності від тяжкості застуди у вашої дитини може бути гримуча слиз і / або невелика температура вночі.

Засоби від кашлю при застуді: спробуйте традиційний підхід “багато рідини і багато відпочинку”. Хоча ви, можливо, захочете дати дитині ліки від кашлю або сироп від кашлю, Американська академія педіатрії рекомендує не використовувати їх для дітей молодше 6 років, тому що дослідження показали, що вони не працюють, і у них можуть бути потенційно смертельні побічні ефекти у тих , хто молодше ніж 4. Краще дотримуватися натуральних засобів від кашлю дитини, таких як мед (для дітей старше року), сольові краплі і зволожувач повітря. Ацетамінофен безпечний для зниження температури.

Якщо температура вашої дитини становить 38 градусів або вище, і дитина погано виглядає, зателефонуйте своєму лікарю. Ймовірно, у малюка грип. Також негайно зателефонуйте своєму лікарю, якщо вашій дитині 4 місяці або менше і у нього є які-небудь ознаки лихоманки; навіть невелика лихоманка серйозна у дітей.

Кашель від крупа у дитини

Зазвичай викликаний вірусною інфекцією круп викликає запалення слизової оболонки трахеї і закриває дихальні шляхи, що утруднює дихання малюка.

Схоже на: гавкаючий кашель

Симптоми крупа: Найбільш помітний симптом кашлю крупа: чутно, як ваша дитина кашляє вночі з гавкаючим шумом (звук важко переплутати) і утрудненим диханням.Кашель, схожий на тюленя, з’являється, коли дитина вдихає (нема на видиху).

Круп, як правило, вражає дітей у віці до 5 років і часто починається з звичайної застуди або нежиті на початку дня. Після того, як ви вперше почуєте, що ваша дитина кашляє уві сні, круп повинен вилікуватися через три або чотири дні; якщо це не так, зателефонуйте своєму лікарю.

Ликування крупа: спочатку спробуйте заспокоїти дитину. Потім розгляньте один з наступних методів, щоб полегшити її подих:

 • включіть душ, закрийте двері ванної і дайте дитині дихати парним повітрям.
 • Якщо це теплий вечір, виведіть його на вулицю; вологе повітря повинен полегшувати йому дихання.
 • Нехай ваша дитина дихає повітрям від зволожувача 

Дитячий кашель, який вказує на бронхіоліт

За словами Руффінена Франкліна, доктора Центру педіатрії і підлітків в Ролі, Північна Кароліна, багато факторів викликають звуження дихальних шляхів, включаючи такі фактори навколишнього середовища, як пил. Переважна більшість випадків бронхіоліту у дітей у віці до 1 року викликано респіраторно-синцитіальним вірусом(RSV).Цей вірус викликає простуду у дітей старше 3 років, але він може проникати в легені немовлят і може бути потенційно небезпечним для життя, попереджає доктор медицини Девід Рубін, керівник педіатрії в лікарні Св. Барнабаса в Бронксі, Нью-Йорк.

Звучить так: свистячий

Симптоми: Бронхіоліт виникає після застуди з кашлем і нежитем. Оскільки дитячий кашель або задишка пов’язані як з бронхиолитом, так і з астмою, їх важко відрізнити один від одного. Однак бронхіоліт зазвичай спостерігається восени і взимку і може супроводжуватися невеликою температурою і втратою апетиту.

Засоби від кашлю у дітей при бронхіоліті: Ви можете лікувати бронхіоліт в домашніх умовах, коли дихання дитини контролюється. Дайте дитині багато рідини, багато відпочинку і зволожувач повітря, і завжди стежите за частотою дихання вашої дитини. Якщо вона стає занадто високою – 50 вдихів за хвилину або більше – у вашої дитини безумовно дихальна недостатність. Телефонуйте в швидку.

Коклюш у дітей

Ця бактеріальна інфекція була основною причиною захворюваності і смертності серед дітей до пір, поки вакцина АКДП не була створена в 1960-х роках, що практично знищило її. Однак коклюш повертається, і в США були спалахи в багатьох штатах в останні роки.

Звучить як: гучний, швидкий коклюшний кашель

Симптоми: У більшості випадків коклюшу(кашлюку),у дитини немає ніяких симптомів застуди або лихоманки. Ознаки коклюшу включають в себе:

 • Часті, тривожні напади кашлю. 
 • Висунутий язик.
 • Опуклі очі. 
 • Зміна кольору обличчя.

Лікування коклюшу: переконайтеся, що ваша дитина була імунізований. І оскільки діти не повністю захищені, поки вони не отримали три дози вакцини. Важливо, щоб ви і всі особи, які здійснюють догляд за вашими дітьми, були вакциновані з АКДС

Лікування коклюшу:якщо ви підозрюєте, що ваша дитина страждає на кашлюк, негайно зателефонуйте в швидку. За словами доктора Франкліна, до моменту появи нападів кашлю дитина повинна бути госпіталізована, щоб він міг отримувати кисень під час нападів кашлю. Вашій дитині, як і кожному члену вашої родини, також буде призначений антибіотик еритроміцин для запобігання поширенню цього дуже заразного захворювання. Якщо дитина піддається первинному приступу, коклюшу необхідно пройти, що може зайняти місяці.

Дитячий кашель Пневмонія

Пневмонія – це вірусна або бактеріальна інфекція легенів, викликана рядом захворювань, включаючи простуду. 

Звучить так: Вологий, відхаркування мокротиння

Симптоми: дитина з пневмонією буде дуже стомлений. У нього також буде «продуктивний» вологий дитячий кашель, що піднімає все мислимі відтінки зеленого і жовтого.

Лікування пневмонії. Лікування залежить від того, чи є причина вірусної або бактеріальної, тому зателефонуйте своєму лікарю, особливо якщо у дитини жар.Бактеріальна пневмонія, як правило, більш небезпечна і найчастіше викликається стркптококамі.

Астма Дитячий кашель 

Лікарі, як правило, погоджуються, що астма не поширена у дітей молодше 2 років, якщо тільки у дитини не було нападів екземи та сімейної історії алергії і астми. До тих пір, поки не буде поставлений абсолютний діагноз астми, стиснення дихальних шляхів дитини, що приводить до задишки, називається хворобою дихальних шляхів.

Звучить: свистячий

Симптоми: У разі симптомів астми ваша дитина буде страждати від втягування (всмоктування і випадання з грудей і діафрагми). Ваша дитина також, ймовірно, почне з:

 • симптомів застуди 
 • Сверблячка і нежить

Як допомогти дитині з кашлем від астми: В будь-якому випадку, завжди краще зателефонувати своєму лікарю. Навіть без точного діагнозу астми, лікарі часто використовують ліки від астми для лікування нападів хрипів. Ваш лікар може призначити рідку форму альбутерола, щоб відкрити дихальні шляхи. Якщо напади астми дуже важкі, альбутерол вводять через небулайзер – спеціальний пристрій, який доставляє ліки у вигляді дрібного туману, – іноді його використовують з маскою для особи дитячого розміру, щоб дитині було легше вдихати препарат. 

Якщо у маленької дитини жахливий кашель або той, який погіршується через день або два, і його дихання стає утрудненим, негайно зателефонуйте своєму педіатра. Як і при бронхіоліті, стежте за частотою дихання вашої дитини. Якщо він стає занадто високим – 50 вдихів за хвилину або більше – у вашої дитини безумовно дихальна недостатність. Телефонуйте 103.

Дитячий кашель, який вказує на наявність сторонніх предметів 

Маленькі іграшки і їжа, наприклад шматок моркви або хот-дога, є найбільш поширеними причинами задухи.Якщо дитина починає раптово задихатися або кашляти, коли він їсть або грає з маленькими іграшками, подивіться в рот на явного винуватця. Зазвичай він може викашляти це сам.

Звучить як: маленький, постійний кашель або ядуха.

Симптоми: так як діти завжди сунуть речі в рот, можна припустити те, що застрягло на кілька днів. Симптоми кашлю дитини від стороннього предмета включають в себе:

 • початкова напад кашлю з подальшим постійним кашлем або легким хрипом протягом декількох днів після нього – без будь-яких інших симптомів застуди і недавньої історії застуди або лихоманки.
 • Пневмонія також може бути результатом їжа, яку проковтнули неправильним шляхом і вона застрягла в легенях дитини
 • арахіс є дуже поширеним злочинцем,говорить доктор Дандон.

Якщо об’єкт повністю заблокований дихальні шляхи вашої дитини, вона буде мати такі симптоми:

 • Здається, в явному лихо
 • Чи не видає звуків зовсім
 • Стає блідим або синім

Що робити: Якщо ви підозрюєте що сторонній предмет повністю блокований дихальний прохід, – повернути дитину і відразу нанести п’ять ударів між лопаток. Якщо ви не можете усунути сторонній предмет, негайно телефонуйте в швидку.

У разі частково застряглого предмета спробуйте допомогти дитині откашлять його, нахиливши голову і злегка поплескавши його по спині. Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина страждає від частково застряглого предмета, але, схоже, він не може викашляти його, йому буде потрібно рентген грудної клітини. Якщо трохи їжі дійсно застрягло, лікар направить вас до фахівця, який може виконати бронхоскопію. Під час процедури дитина перебуває під загальним наркозом,а крихітна волоконно-оптична трубка з пінцетом на кінці спускається по дихальних шляхах і виділяє чужорідне тіло.

Дитячий кашель: коли турбуватися

Зателефонуйте своєму лікарю, якщо у вашої дитини:

 • Будь-який кашель, і він молодше 4 місяців
 • Сухий кашель, пов’язаний із застудою (нежить, але без лихоманки), який триває більше п’яти-семи днів
 • Сухий або вологий. кашель із застудою і лихоманкою 100 градусів або більше
 • Легкий, легкі хрипи
 • Напади кашлю

Зателефонуйте в швидку, якщо дитина:

 • Швидко хрипить 
 • Рохкає
 • Не може віддихатися
 • Блідне
 • Швидко вдихає і розширює живіт

Вам також має сподобатись...