Покупки Поради

Що подарувати дитині на 1 рік. 25 крутих ідей подарунків

Перший рік життя дитини це не легке випробування як для неї самої, так і для найближчого оточення малюка. За рік часу дитина значно змінюється і перетворюється з немовлятка в маленьку людину, яка проявляє інтереси до всього оточуючого і хоче дослідити все, що їй трапляється на шляху. Фактично перший рік життя надзвичайно складний для малюка, адже за 12 перших місяців свого життя малюк вчить сидіти, повзати, стояти і робити перші кроки. 

Найважливішим святом як для малюка так і для його близьких являється перше день народження дитини, так з приближенням дати дня народження знайомі та близькі роздумують над тим, що ж подарувати на перше день народження дитини.

Досить часто знайомі і друзі родини запитують батьків, що ж потрібно маленькій крихітці в перший день її народження, але зазвичай батьки і самі не знають, який подарунок зміг би зацікавити однорічне дитя и принести йому користь. 

Давайте спробуємо  розібратися в тому, що ж було б вдалим для подарунка однорічній дитині,  і що б змогло принести не тільки радість, але й користь. 

Отже, пропонуємо переглянути 25 найкращих варіантів найкращих подарунків для дитини першого року життя.

Перше, що спадає на думку, коли шукаєш подарунок для однорічної дитини – іграшка. Звичайно іграшки завжди цікаві та захоплюють дитину своїми яскравими кольорами, текстурою та дизайном. Але перед покупцем іграшки для малюка постає питання, а чи принесе ця іграшка яку-небудь користь крихітці. Звичайно хотілося б придбати іграшку, яка б не була цікавою один день чи годину, а щоб малюку було цікаво нею гратися тривалий час. 

1.Толкарі 

Відносно іграшок потрібно добре врахувати фізіологічні потреби дитини даного віку, так однорічне дитя ближче до року починає ходити і практично весь період, коли дитина не спить вона кругами вимотує батьків та рідних в постійних подорожах навколишнім середовищем. Хорошим дарунком для дитини, яка вчиться ходити будуть машинки-толкарі , які зазвичай мають спинку-ручку для зручного катання за допомоги батьків. Або ж іграшки толкарі в які дитина може впиратися ручками і толкати перед собою, таким чином навчаючись сама ходити і тримати рівновагу, сюди можна віднести дитячі теліжки- супермаркет, коляски для ляльок. Дешевші за бюджетом можуть бути каталки на колесах, які дитини буде тягнути за собою на повідку, зазвичай для маленьких діток ці каталки бувають у вигляді тварин та з музичним супроводом.

2. Іграшкові палатки та тунелі 

Для однорічної дитини хорошим та цікавим подарунком буде іграшкова палатка з тунелем, або навіть дві палатки з’єднані тунелем. Досить часто на палатках зображені герої мультфільмів, які ще більше привертають увагу малюка і ще більше заохочують гратися іграшкою.  Не поганим доповненням до палатки будуть різнокольорові шарики, які використовують для сухого басейну. Дитина залюбки буде повзати і перебирати яскравими кульками в палатці уявляючи, що кульки – хвилі на яких вона плистиме палаткою.

Для однорічного хлопчика палатку можна замінити іграшковим замком чи вігвамом, який виконуватиме таку ж роль як і іграшкова палатка.

3. Надувний басейн 

Надувний басейн, стане цікавим та потрібним подарунком для однорічної дитини. Басейн також можна скомплектувати з кольоровими пластмасовими шариками для сухого басейну.  Невеликий надувний басейн пригодиться для купання в літку, у холодну ж пору басейн можна наповнити різнокольоровими шариками і гратися у приміщенні. Як запевняють дитячі масажисти сухи басейн не тільки весело та цікаво для дитини, а також і дуже корисно.

4. Пальчикові фарби 

В однорічному віці дитина прагне пізнавати світ, пальчикові фарби чи не найкращий помічник дитини в пізнанні навколишнього середовища. Як стверджує лікар-педіатр Аліна Штефан пальчикові фарби це весело, цікаво, пізнавально та повністю безпечно

5. Інтерактивні іграшки 

Цікавими, водночас і корисними для однорічного малюка стануть інтерактивні іграшки, які можуть втілюватися у вигляді  м’яких іграшок. Ці іграшки співають пісеньки, розповідають казочки, в цілому спрямовані на розвиток мовлення малюка. До категорії інтерактивних іграшок і за бюджетною ціною можна віднести неваляшки, які рухаються в різні сторони, мигають різними кольорами і грає весела музика. Однорічні діти люблять яскраві та музичні предмети під їх веселі пісеньки вони зазвичай починають танцювати.

6. Розвиваючі пірамідки 

Велику категорію іграшок, відносно подарунка для однорічного малюка будуть становити розвиваючі іграшки. Саме розвиваючі іграшки зараз займають провідне місце серед подарунків однорічним діткам. Стосовно бюджетних розвиваючих іграшок, сюди можна віднести кольорові пірамідки, які допомагають розрізняти кольори та розміри фігур, від так дитина навчається не тільки різноманіттю кольорів, але й логіці складаючи кільця від більшого до меншого. Досить часто дитячі психологи використовують у своїй практиці такі пірамідки і рекомендують їх, як ідею хорошого подарунка

7. Кубики

 До бюджетного варіанту розвиваючих іграшок, які підійдуть у ролі подарунка малюку, також можна віднести – кубики. Вони можуть бути:  м’які, дерев’яні та пластмасові. Для річного малюка найкраще вибирати кубики із зображенням рослин або ж тварин . Такі кубики будуть сприяти розвитку моторики рук малюка та пізнанні навколишнього світу. 

8. Іграшки-сортери

Однорічні хлопчики і дівчатка люблять гратися іграшками-сортерами, які бувають у вигляді будиночка, кубика чи м’ячика, який включає в себе комплект геометричних фігурок. Фігурки потрібно підбирати за формою і вставляти у відповідні отвори. Такі іграшки можуть бути виготовлені як з дерева так і з пластмаси. Іграшка-сортер сприяє розвитку дрібної моторики та координації рухів. Досить часто батьки не купують іграшок-сортерів, бо думають, що однорічне дитя не буде вміти гратися такою іграшкою. Але на думку спеціалістів, однорічний малюк вже повністю готовий до процедури сортування фігурок, нам потрібно лише підштовхнути його до цього.

9. Розвиваючі коврики

Цікавим та водночас пізнавальним подарунком для однорічної дитини стане музичний килимок, зазвичай тут зображені тварини, рослини, цифри та букви, найчастіше розвиваючий килимок супроводжуються пісеньками та віршиками, і водночас стає музичним килимком. Альтернативним подарунком  до килимкам для дитини першого року життя може бути інтерактивний столик. 

10. Ляльки 

Гарною ідеєю для подарунка однорічній дівчинці може стати лялька-пупс, яка може плакати,сміятися, співати пісеньки чи смоктати пустушку. Зазвичай маленька мамуся буде вкладати спати чи колисати свою дитину-ляльку. Чудовим доповненням до ляльки стане ляльковий візочок або коляска, якою Ваш малюк буде гратися з насолодою. 

11. Бізіборд

Сучасна, але дуже популярна іграшка для малюків однорічного віку. Іграшка говорить сама за себе busy –зайнятий,board-дошка, і справді цією дошкою дитина буде зайнята довго, адже на ній зазвичай прикріплено дуже багато всяких дрібничок. Сама ідея бізіборда не нова, а ще започаткована Марією Монетессорі, вона запропонувала зробити навчальний стенд і прикріпити туди предмети, якими дітям не дозволяють гратися через їх небезпечність. Відтак найчастіше на бізіборді прикріплюють вимикач, розетку, різні застібки, шнурівки та липучки, діти граються цими речами, а батьки можуть не переживати тим, що дитина на шкодить собі. А саме головне, якщо у Вас скромний бюджет бізіборд можна навіть зробити самому

12. Іграшка-качалка 

Однорічні малюки дуже люблять гойдатися і іграшки-качалки можуть стати хорошим варіантом подарунка для малюка. Коники чи слоники качалки, а ще якщо вони музикальні викличуть неабияку зацікавленість у дитини.

13. Тваринки-стрибунці

Схожою іграшкою до іграшок-качалок для дітей першого року життя, стануть гумові іграшки – тваринки-стрибунці, які зараз користуються популярністю серед всіх дітей дошкільного віку. Зручні гумові коники, ослики, собачки чи котики будуть втішати малюка не один рік. Саме гумові іграшки-стрибунці допоможуть вгамувати активну дитину, тим самим виконуючи масажні процедури для украплення мязів спити та тренуванню вестибулярного апарата. 

14. Гойдалка 

Хорошим подарунком для однорічної дитини стане гойдалка. Зазвичай гойдалки бувають, ті які можна використовувати в приміщенні та на вулиці. Тут все залежатиме від бюджету того хто купуватиме подарунок. Зокрема гойдалки бувають каркасні, підвісні та електронні. Поради відносно того, яка  з гойдалок зможе забезпечити надійність і не нашкодити дитині та які гойдалки варто купувати відносно віку дитини можуть надати спеціалісти по виробництву гойдалок

15. Транспортні засоби 

Однорічні діти люблять подорожувати  і пізнавати навколишній світ, для цього батьки використовують  дитячі транспортні засоби. Залежно від того коли день народження у малюка корисними будуть і зимові транспортні засоби, такі як санки або ж триколісний велосипед з батьківською ручкою, який послужить не один рік і буде чудовим помічником для батьків і другом для дитини. 

16. Фотосесія

Сучасним і пам’ятним подарунком для однорічної дитини стане фотосесія, яку можна передплатити в будь-якій фотостудії. Це буде чудова нагода, яка запечалить свято як для малюка, так і для його батьків та рідних. Переглядаючи фотографії близькі та й з часом сам малюк зможуть згадувати перший день народження дитини і порівнювати як з часом змінювалася дитина.

17. Набір зліпків, або зліпок 

Щоб дитина з часом могла уявити, якою вона була в однорічному віці чудовим подарунком буде глиняна паста з якої можна зробити відбиток ручки чи ніжки малюка. Це буде чудовим пам’ятним подарунком, який можна поставити в рамочку і з часом зберігати його як сувенір.

18. Ювелірні вироби 

 Значущим подарунком для однорічної дитини можуть стати ювелірні вироби, звичайно малюк не зможе оцінити цього подарунка належним чином  зараз. Швидше за все це подарунок на майбутнє, але батьки малюка точно оцінять Ваші старання та витрачені кошти. 

19. Іменна срібна ложка

Досить суперечним подарунком для однорічної дитини може стати срібна ложка з гравіюванням. Чому суперечним адже ще за часів Київської Русі хрещені батьки дарували дитині срібну ложку на хрестини, згодом почали дарувати на перший рік народження дитини. Наші предки вірили, що ложка має чарівні властивості, коли нею постукати тричі по першому зубчику то всі інші вилізуть безболісно. Ложка зможе послужити тривалий час, адже малюк сам починає їсти і зможе використовувати повсякденно. Хоча педіатри вважають, що срібло, яке потрапляє з їжею в організм дитини може нашкодити її здоров’ю, тому краще зберігати ложечку все ж таки як сувенір. 

20. Набір зубних щіток і зубних паст

Практичним подарунком для однорічного малюка може стати набір зубних щіток та паст. Адже педіатри та дитячі стоматологи з появою перших зубчиків рекомендують чистити зубчики дитині, тим самим привчаючи малюка з дитинства до гігієни

21. Набори для купання

Також однорічній дитині можна подарувати хороші та якісні набори для купання в які може входити шампунь для дітей, олійка для тіла, крем від попрілостей та цікава мочалочка у вигляді тваринки. Дитина не оцінить такий подарунок, але батьки зазвичай прихильно ставляться до такого «презента».

22. Набір дитячого посуду 

Однорічні дітки, як правило вже з пів року отримують прикорм, тому крім пляшечок, їм необхідний дитячий посуд, який теж стане корисним дарунком.  В набір перш за все має входити тарілка, ложечка та поїльник. Від вибору покупця буде залежати, як буде оздоблений посуд,він може бути простим яскравим або ж з персонажами  мультфільмів. Детальніше з якого матеріалу не шкідливо купувати дитячий посуд, читайте у рекомендаціях педіатрів

23. Одяг 

На рахунок одягу,його досить часто дарують однорічному манюсику, але тут потрібно добре розуміти, який саме одяг потрібен буде дитині зараз. Для того варто зауважити, на яку пору року купувати одяг та який ріст має однорічна дитина, якій Ви купуєте цей одяг. 

24. Взуття

Потрібним подарунком для однорічного хлопчика чи дівчинки може стати взуття, адже дитина починає робити свої перші кроки, тому якісне, гарне та брендове взуття, буде потрібним подарунком для малюка та зможе зекономити бюджет його батьків. Головне, варто уточнити який розмір потрібен Вашому іменнику. 

25. Подарункові сертифікати

Багато, хто ставить перед собою питання, що ж подарувати дитині на перший день народження, коли у неї все є. В даному випадку найкращим подарунком для дитини, який неодмінно схвалять батьки немовляти буде подарунковий сертифікат в дитячий магазин, відтак батьки немовляти зможуть вибрати необхідні речі для маляти на зазначену Вами суму в сертифікаті. 

Отже, ідея подарунків для однорічних діток доволі різноманітні на Ваш смак та бюджет, головне, щоб вони були цікавими і неодмінно приносили користь, а також були подаровані з любов’ю до маленької крихітки. 

Вам також має сподобатись...