Покупки Поради

Що подарувати на хрестини? 20 кращих ідей подарунків для новонародженого хлопчика та дівчинки

Хрещення дитини це визначна подія, яка слідує зразу після народження малюка.  Для багатьох батьків важливим є обряд хрестин і багато-хто з них прагне якомога скоріше охрестити дитину, тим самим забезпечити їй ангела-охоронця.

Чи не не найважливішим і хвилюючим днем хрещення малюка  стане для хресних батьків. Хресні батьки в цей день обіцяють, що нестимуть відповідальність за свого хрещеника перед Богом та перед батьками немовляти.  Чи ненайважчим питанням, яке постає перед учасниками та гостями хрестин є питання, що ж подарувати новородженому у цей визначний для нього час. 

Подарунки на хрестини різняться від подарунків на день народження. Давайте спробуємо розібратися чому? 

Традиційні подарунки для новонародженої дитини на хрестини від хрещених батьків

Важлива місія покладається на хресних батьків, які фактично стають другими батьками для дитини. 

Для хрещених батьків – є особливий перелік традиційних подарунків для обряду хрещення. А саме:

1. Крижмо – являє собою відріз білої матерії, яке  зазвичай оброблено  кружевом, нашиті  бісером узори або ж маленький хрестик. Зараз осбливо модним є нашиття на крижму літер імені новохрещенего малюка. В залежності від того якої статі новонароджене немовля крижмо може бути обшито в рожевому кольорі, якщо це дівчинка, та в блакитному кольорі якщо це хлопчик. Під час обряду хрещення крижмо потрібне, щоб загорнути малюка після першої купелі. Батьки зберігають крижмо все життя, її не можна викидати чи передавати іншим дітям. Також крижмо для обряду хрещення купує, як і хрещений батько та і хрещена мати. 

2. Одяг для хрещення новонародженого 

Зазвичай хтось  з хресних батьків купляє одяг для хрещення дитини. Тут буде залежати від того,  хто у Вас хрещенник, якщо дівчинка то зазвичай купують ніжно-біле або молочне платтячко, а для хлопчика  костюмчик. Добре було, якщо б до платячка чи до костюмчика разом в комплекті йшла шапочка та пінетки такого ж кольору. Комплекти одягу для хрещення також можуть бути прикрашенні чи обшиті рожевим чи голубим кружевом, орнаментами, візерунками, бантиками. 

3. Ікона ангела-хоронителя

Також один із хресних батьків купує ікону ангела-хоронителя, на честь якого названо новохрещеного малюка. Тим самим прохаючи даного святого про опіку та заступництво над їх хрещеником. 

4. Свічки 

Свічки є обовязковим атрибутом обряду хрещення, обидвоє хресних батьків мають купити свічки. Свічку батькам потрібно зберігати до першого причасття, не можна запалювати свічку без потреби, тобто якщо у домі зникло світло, то ні в якому разі не запалювати свічку з хрестин. Декотрі священники радять запалювати цю свічку, коли дитина не спокійна та плаче. 

5. Ювелірні вироби 

Велике значення відграє для новоохрещеної дитини оберіг у вигляді натільного хрестика , який буде оберігати дитину все життя. Відтак зазвичай, згідно традиції, хрещений батько дарує дитині золотий або срібний хрестик, який може бути на ниточці або ж на ланцюжку відповідно із золота чи срібла. Якщо бюджет у хрещеного батька дуже скромний то ніхто не забороняє купити деревяний хрестик на ниточці, який теж буде символізувати оберіг для маленької крихітки. 

6.Срібні гравіровані ложечки  

 У православній вірі обовязковим подарунком для новохрещеної дитини є срібна ложечка, досить часто з вигравіруваним іменим дитини. Зазвичай такий подарунок дарують бабуся чи дідусь, але можуть також і хрещені батьки. Згідно давніх традицій срібну ложечку дарували на перший зубок для дитини і коли дитина починала їсти прикорм то обовязково першу їжу після молока дитина отримувала з такої ложечки. 

7. Печиво та солодощі 

Одним із традиційних подарунків, які мали б приносити на хрестини до новонародженого малюка, є хліб та солодощі. З давніх-давен існує традиція, що перший раз до крихітки потрібо прийти з хлібом та солодощами. Ця традиція стосується не тільки хрещених батьків, але і інших гостей, які приходять на хрестини. Колись,  в давнину на хрестини несли хліб та мед, але з пребігом часу гості, які запрошені на хрестини несуть печиво та шоколад. 

8. Гроші

Одним із традиційних подарунків, які несуть на хрестини стали гроші, при чому сума грошей залежить від бажання та можливостей гостя – запрошеного на хрестини. Щодо грошей то навіть декотрі хрещені батьки мають традицію, купивши крижмо свому хрещеннику зашивають туди гроші, щоб у майбутньому дитя було фінансово забезпеченим. Але подарунок у вигляді грошей – це індивідуальне бажання кожного з гостей, які відвідують хрестини, якщо навіть і прийти до малюка без грошей, але з радісним бажанням і любовю до крихітки, кращого і не потрібно. 

Не традиційні, але бажані подарунки для хлопчиків та дівчаток на хрестини 

9. Іграшки 

Хоча для новонароджені діти ще не вміють гратися, але багато-хто з гостей досить часто приносить на хрестини іграшки. Серед іграшок для новонародженого малюка великим попитом користуються брязкальця та музичні каруселі на дитяче ліжечко. 

10. М’які іграшки

Хоча й більшість педіатрів проти того, щоб дитина контактувала з мякими іграшками, адже вони накопичують багато бруду і пилюки, але досить часто гості приносять на хрещення великі чи  середні за розміром м’які іграшки для малюка. 

11. Книги 

 Серед подарунків на хрещення досить часто можна побачити і книги. Але тематика їх різниться, як одні гості в подарунок можуть принести Біблію, то інші ж на хрестини приносять казки. Звичайно це дарунок на виріст, але це дуже цінний подарунок, адже саме книга джерело знань і осягнути її ми можемо тільки коли стаємо дорослішими.

12. Ходунки 

Серед не традиційних, але частих подарунків зустрічаються і дитячі ходунки для новохрещеного дитяти. Зрозуміло, що ходунки це дарунок на виріст, але з часом вони будуть дуже потрібними,  як і для дитини, так і для батьків. І також дозволить зекономити батькам дитини свій бюджет в майбутньому. 

13. Шезлонги для дітей 

Хороший і дуже потрібний подарунок на майбутнє для новохрещеного – шезлонг. Шезлонг являє собою качалку для немовляти в які дитина лежачи буде гойдатися, як правило шезлонги фактично можуть виконувати функцію колиски, але для матері немовляти це буде надзвичайно хороший подарунок, адже готуючи їжу малюку мама може брати його в шезлонзі на кухню і одночасно доглядаючи за дитиною виконувати іншу потрібну їй роботу. Варто визнати, що і для немовляти шезлонг являється хорошим другом адже зазвичай на шезлонгах підвішують брязкальця які дитина може розглядати, а також досить часто шезлонги бувають і музикальні, що подобається малюку. 

14. Зимовий комбінезон та інший одяг 

Навіть, якщо і коли новохрещена дитина народилася на весні чи в літку досить часто серед подарунків на хрестини можна зустріти теплі зимові комбінезони, які приносять гості заздалегідь, на виріст. На перший погляд здавалося б, що подарунок не вартий уваги і не всі мами оцінять його зразу, але варто зазначити, що це дуже потрібний дарунок і в холодну пору року він зігріє дитину та збереже бюджет батьків. 

Крім комбінезонів, гості досить часто дарують і інший одяг, человечки, костюмчики, боді  та платтячка для дівчаток, які теж залюбки будуть одягнені в майбутньому. 

15. Засоби гігієни 

Хорошим та потрібним подарунком на хрестини може слугувати набір якісної та безпечної продукції для купання дитяти. Крім шампуню, крем-мила та вологих салфеток у  набір досить часто входить  спеціальний рушник після купання дитини, який має отвір у вигляді шапочки і виконує роль пеленки в яку повністю можна закутати дитя після миття.   

16. Торт

Головним атрибутом святкового столу на хрестини є смачний і гарно прибраний торт, який насамперед здивує всіх гостей і присутніх на обряді хрестин. Зазвичай такий презент приносить хтось із бабусь. Щоб похвалитися своїми кулінарними вміннями. Але також в останній час стали популярними і торти, які виконують на замовлення вони можуть різнитися за формою, розміром і прибрані на Ваш смак. 

17. Подарунки зроблені власними руками (хенд-мейд)

Багато-хто з сучасних майстринь може запропонувати низку подарунків на хрестини починаючи від декоративних пряників і закінчуючи в’язаними пінетками. Зараз стало модним замовлення  в якості подарунка, імбирних пряників чи смачних тістечок на тематику хрестин, які по закінченню святкування хрещення,  можна роздати гостям на знак подяки того, що вони розділили разом з Вами таїнство хрещення малюка.  Крім цього майстрині рукоділля можуть Вам запропонувати іменні шапочки, імені вишиті картини, в’язаний одяг на Ваш смак чи в’язані іграшки. Крім цього популярністю не перестають користуватися дизайнерські торти з підгузників, які можуть містити не тільки підгузки, але і інші елементи одягу (шкарпетки чи повзунки для немовляти) та солодкі коляски виготовлені із паперових квітів та цукерок. 

18. Фотосесія 

Сучасним подарунком для новохрещеного малюка і для його батьків та рідних може стати фотосесія, яку потрібно замовити заздалегідь. Від так, узгодивши звичайно з батьками, адже не всі батьки віднесуться з прихильністю до малознайомої людини на головному хрещені свого малюка. Якщо батьки не будуть проти цього, то гість чи будь-хто інший із запрошених може передплатити фотосесію під час обряду хрестин. Цей подарунок надовго залишиться у памяті батьків та буде хорошим спогадом для малюка. 

19. Стільчик для годування та інші потрібні меблі 

Якщо ж гості, які відвідують хрестини, хочуть, щоб їхній подарунок приніс користь та при цьому бюджет  їм не важливий, дуже хорошим дарунком будуть меблі для новохрещеного. Від так це може бути стільчик для годування, або ж манеж. Звичайно ці дарунки не будуть потрібні дитині на даний момент, але у майбутньому вони дуже знадобляться і крихітці, і її батькам. 

20. Подарункові сертифікати 

Багато гостей, які відвідують обряд хрещення, ставлять собі за мету, щоб їхній подарунок сподобався батькам, був корисний дитині і головне не лежав без діла. Багато хто вагається, якщо купити одяг чи підійде він дитині чи сподобається батькам, адже смаки у нас всіх різні, теж саме можна і сказати про іграшки. Вважається, що зараз вдалим подарунком як і на хрестини так і на дні народження є подарункові сертифікати в дитячі магазини. На рахунок сертифіката можливо покласти на нього відповідну суму грошей і подарувати його на хрещення малюку. Зазвичай на сертифікаті вказують, яку суму грошей покладено на нього і дату доки діє сертифікат. Тому батьки немовляти мають можливість за допомогою сертифіката купити в дитячому магазині те, що необхідно малюку. 

Обряд хрестин чи не найважливіше таїнство і для дитини і для її батьків. Тому власне завдання гостей розділити з ними це свято, усмішками, найкращими побажаннями та хорошим настроєм, адже як у дитини, так і в її батьків починається нелегкий шлях у житті. І саме тому дуже важливо для запрошених на хрестини, прийти з світлою душею і почуттям радості того, що в світ прийшла нова людина.

Вам також має сподобатись...