Вагітність Поради

Ознаки вагітності. Перші ознаки вагітності до затримки.

Організм жінки до народження дитини починає готуватися ще з підліткового віку, тобто тоді коли у дівчинки розпочинаються перші менструації. Від так з початком перших місячних дівчина  може завагітніти. 

Досить часто перші ознаки вагітності жінки списують на проблеми зі здоров’ям, перевтому та стрес, але кожен організм є індивідуальним і реагує на вагітність по-різному. Як правило в такій ситуації мова йде про незаплановану вагітність.  

Зазвичай багато жінок та дівчат в яких є підозри, що вони вагітні купують тест на вагітність в аптеці, але потрібно зауважити, що тест не покаже настання вагітності на самих її початках, тести можуть показати вагітність, коли наступає затримка два-три дні. Зазвичай гінекологи радять робити не один тест, а декілька за певний проміжок часу, щоб перевірити чи наступила вагітність чи це простий сплеск гормонів, який вплинув на гормональний фон жінки.

Коли ж появляються перші ознаки вагітності? Перші ознаки  вагітності наступають ще до затримки менструації на 1-2 тижні вагітності і ці ознаки підкаже сам організм жінки. 

Отже, до перших ознак вагітності можна віднести:

Болі в низу живота.

Зазвичай болі знизу живота можуть бути і перед початком менструального циклу. У більшості жінок перед настанням менструації за 7-14 днів починає тягнути живіт. Також больовими відчуттями реагує матка жінки на початок вагітності. Біль може спровокувати гормональна перебудова в організмі жінки, яка викликає збільшення і ріст матки. Зазвичай болі внизу живота на початку вагітності мають не постійний, а періодичний характер.  

Також болі в низу животу під час настання вагітності може провокувати недостатня кількість прогестерону в крові жінки, що є дуже небезпечним, адже наслідком цього може переривання вагітності. Тому, досить часто на ранніх проявах вагітності жінки здають кров на рівень прогестерону жінки, щоб знати чи підтвердити підозру вагітності.

Варто пам’ятати, коли болі продовжуються протягом тривалого часу, а менструація не настає, варто звернутися до лікаря або ж сходити на УЗД. Буває і так, що болі в низу живота можуть бути причиною хвороб або патологій жіночих органів. 

Болі в грудях 

Болі в молочних залозах є типовими провісниками не тільки менструацій, а також настанням вагітності. Нерідко можна зустріти жінок, які скаржаться, що перед настанням місячних їх починають боліти на набухати груди, що приносить неабиякий дискомфорт. Але груди можуть боліти та набухати при перших симптомах вагітності. подеколи з сосків грудей можуть іти прозорі виділення, що в свою чергу символізують настання вагітності на ранніх термінах. Також досить часто на початку вагітності болять соски, що є не характерним для місячних, на молочних залозах стають більш помітними вени. Більше того, болісне відчуття у молочних залозах під час вагітності може тривати до кінця першого триместру вагітності. 

Але крім вище перелічених факторів болі у грудях можуть виникати і при виникненні мастопатії у молочних залозах. Прояви мастопатій досить часто проявляються через гормональний дисбаланс в організмі жінки і варто звернутися до лікаря гінеколога або мамолога, щоб перевірити грудні залози на наявність в них новоутворень. Лікування мастопатії сьогодні можливе і без хірургічного втручання. 

Часті прояви сечовипускання

Більшість жінок з настанням вагітності все частіше відвідують туалет через часте сечовипускання.  Одним із перших симптомів вагітності є часте відвідування туалету жінками, яке зазвичай пов’язано із гормональною перебудовою в організмі жінки, позаяк з настанням вагітності матка збільшується і починає тиснути на сечовий міхур, що і призводить до частих поривів в туалет. Також варто зауважити, що такі прояви сечовипускання не є об’ємними, а досить мізерними. Головне, щоб під час сечовипускання жінку не турбувало печіння, свербіння чи біль, тому що ці симптоми можуть бути причиною хвороб сечового міхура.

Підвищена втомлюваність та сонливість

Втома та сонливість можуть бути не тільки причинами того, що організм виснажений і потребує відпочинку та вітамінів, але також може слугувати одним із перших провісників вагітності. Навіть, коли раніше після важкого робочого дня вистарчало просто виспатися і відпочити, втома під час вагітності має накопичувальний характер, тобто скільки б жінка не спала, все одно буде відчувати сонливість і втому. Тому, якщо навіть Ви тільки думаєте, що вагітні і не маєте точного підтвердження цього стану, варто в цей період більше відпочивати і спати. Як кажуть в народі, чим більше спиш і відпочиваєш під час вагітності, тим краще дитина буде спати.

Нудота та рвота 

Досить часто провісником вагітності може бути відчуття нудоти, або навіть рвота.  Але слід зазначити, що цей  показник суто залежить від організму жінки, адже багато жінок ніколи не відчувають під час вагітості цих симптомів, інші ж навпаки всю вагітність боряться з токсикозом. Зазвичай токсикоз починається на другому місяці вагітності і може супроводжувати жінку до 4-5 місяця вагітності. Хоча в рідких випадках буває і пізній токсикоз, який має негативний впив на розвиток малюка. Майже 25% вагітних жінок стверджують, що напади нудоти і рвоти в них викликали різноманітні аромати і запахи. Навіть, якщо у Вас до цього моменту не було нападів рвоти від різних запахів, а зараз Ви підозрюєте вагітність і з’явилися такі ознаки можете сміло відносити цей процес як провісник вагітності. 

Симптоми вагітності 

Крім вищеперечислених ознак, до перших симптомів вагітності, які сигналізують, що жінка чекає дитину, можна віднеси і такі симптоми, як:

  • Виділення з піхви 

Як правило виділення бувають і не у вагітних жінок, які очікують на початок менструального циклу. Для ранніх симптомів вагітності характерною може бути молочниця, яка буде супроводжуватися печінням і свербінням у піхві, а також білі виділення з характерним запахом для молочниці.  

Крім цього можуть бути не значні кров’яні виділення, які гінекологи пояснюють, тим що сперматозоїд входить в яйцеклітину і відбувається розірвання фолікула, який може спричинити не значні кров’яні виділення, але буває і так, що кров’яні виділення можуть тривати і довший час при цьому варто звернутися до лікаря за консультацією і зробити УЗД,адже на ранніх проявах вагітності досить часто зустрічається її переривання, жінка навіть може і не підозрювати, що вона була вагітна і ставиться до цього як до початку звичайного менструального циклу. 

  • Часті головні болі та підвищення температури тіла

Досить часто до перших ознак вагітності можна віднести часті головні болі, які спричинені перебудовою гормонального фону в організмі жінки, для того щоб полегшити часті головні болі потрібно більше відпочивати, гуляти на свіжому повітрі і вживати у своєму раціоні харчування більше вітамінів. 

Крім головних болів, досить рідко на початкових стадіях вагітності майбутніх мам може турбувати не значне підвищення температури тіла, цей фактор лікарі зазвичай пов’язують з підвищенням гормону вагітності – прогестерону у крові жінки. Прогестерон це надзвичайно важливий гормон, який допомагає зберегти і виносити вагітність. 

  • Головокружіння та непритомність 

Ці ознаки також можна віднести і до перших проявів вагітності у декотрих жінок, так майбутні мами через значну втомлюваність і зниження артеріального тиску страждають на голово кружіння та почасти можуть непритомніти. Щоб уникнути стану непритомності найкраще лягти і відпочити трішки, в даних ситуаціях голово кружіння проходить під час нетривало відпочинку. Якщо ж голово кружіння не проходить вагітним найкраще звернутися до лікаря і поздавати необхідні обстеження, щоб переконатися, чи все гаразд з Вами та вагітністю. 

  • Здуття живота 

На ранніх строках вагітності жінки можуть відчувати здуття живота. Здуття живота відбувається через спазм кишечника, який утворюється під впливом збільшення та росту матки. Зазвичай здуття живота турбує жінок зранку або ввечері, тоді коли рівень гормонів значно падає. Також вагітним варто переглянути свій раціон харчування і виключити з нього проодукти, які можуть сприяти здутті кишечника. 

  • Запори та діареї 

До перших проявів вагітності можна віднести запор та діарею. Проблеми із системою травлення турбують багатьох жінок на початку вагітності, зокрема це повязано із гормональними змінами. Запор з настанням вагітності виникає через високий рівень прогестерону в організмі, який в свою чергу діє на перестельку кишечника, таким чином кишечник повільніше просуває їжу, що і призводить до запору. Вживання вітамінів і великої кількості заліза може призвести як і до запорів так і до діареї. Щоб полегшити свій стан лікарі рекомендують пити багато води і вживати їжу збагачену клітковиною. Досить часто на ранніх етапах вагітності – майбутні мами можуть страждати на дизбактеріоз кишечника, який може бути спровокований вживанням вітамінів. Для цього щоб підтвердити або спростувати цю версію достатньо перестати вживати вітаміни і Ви побачити чи змінилися випоржнення під час відміни прийому вітамінів. 

Дуже важливо не переривати прийом вітамінівв, навіть якщо вагтіна жінка стикнулася з проблемою дизбактеріозу через прийом вітамінних комплксів, зверніться до свого лікаря-гінеколога і він обовязково підбере Вам вітаміні комплекси, які необхідні вагітним і не викликатимуть дисбактеріозу. 

  • Зміна смаків у їжі 

Досить часто під першими проявами вагтіності криється зміна смаків у виборі їжі, від так багато жінок надають перевагу соленому і мариновому, інші ж не можуть жити без солодкого. Досить часто на початках вагітності жінка може суміщати і солоне і солодке разом, на перший погляд здавалося, як можна їсти не суміжні між собою речі, але для вагітної таке асорті їжі практично нічим не загрожує. В даній ситуації основну роль у виборі їжі теж відіграє гормональна перебудова в організмі жінки. 

  • Надмірний апетит 

На преших тижнях вагтіності значна кількість жінок починають більше вживати їжі. Чому це так? Тому, що організм жінки під час гормональної перебудови потребує багато  мінералів, вітамінів та інших поживних речовин, цим самим провокуючи підвищений апетит у майбутньої мами. Адже за деякий час організм вагітної буде працювати на повну потужність, підтримуючи організм як і вагітної жінки, а також і її майбутнього малюка, який буде рости та розвиватися в утробі матері. Тому дуже важливо підібрати правильний раціон харчування, який буде поживним і для Вас  і для Вашого малюка.  

  • Закладеність носа 

Напевно не одна жінка на початку вагітності стикалася з проблемою нежиті, відтак через підвищення гормонів у крові жінки з настанням вагітності, може привести до того що слизові оболонки носа будуть опухати, пересихати і навіть можливо кровоточити, що може викликати сильний нежить. Щоб полегшити ситуацію, яка склалася необхідно проконсультуватися із лікарем-гінекологом або своїм сімейним лікарем. 

  • Капризність 

Через гормональні зміни в організмі, майбутні мами, на перших тижнях вагітності страждають на часті перепади настрою. Так вагітні жінки ведуть себе дуже капризно, вони можуть нервувати без причини, або ж плакати без підстави. Такі гормональні перепади в настрої вагітних зустрічаються дуже часто, тому близьким і рідним потрібно ставитися до цього із розумінням, адже такий стан притаманний тільки для першого триместру вагітності.

  • Неуважність та забудькуватість 

Досить часто вагітні жінки на ранніх термінах вагітності скаржаться на неуважність, розсіяність та забудькуватість. Ці ознаки хоч і не являються небезпечними для організму жінки та її майбутньої дитини, але все ж таки відображаються на настрої вагітної. Ці процеси із гормональною зміною в організмі жінки. Тому найкращим помічником в даній ситуації можуть стати записи в блокнот чи телефон з розпорядком справ, які потрібно зробити.

  • Нездужання, яке важко пояснити 

На ранніх термінах вагітності імунітет жінки знижується, і досить часто зазнає впливу шкідливих бактерій, викликаючи тим самим болі в горлі, ознаки застуди, такі як чхання та закладеність носа. Але потрібно пам’ятати, якщо Ви підозрюєте, що Ви вагітні слід дуже обережно відноситися до прийому лікарських засобів, адже багато з них категорично заборонені під час вагітності і мають негативний вплив на розвиток малюка. Для вагітної жінки найкращою профілактикою проти вірусних захворювань стане вживання вітаміну С та консультація в лікаря стосовно противірусних препаратів, які дозволені вагітним. 

  • Затримка місячних 

Основна і достовірна ознака того, що жінка вагітна відсутність менструації. Якщо жінка мала незахищений статевий контакт і в неї відсутність місячних, скоріш за все, що наступила вагітність. Але слід зазначити, що жінки старше 35 років повинні пам’ятати, що ненастання менструацій навіть не при захищеному статевому акті можу бути ознакою хвороби чи паталогій. Відтак найкращим варіантом для підтвердження чи спростування вагітності слугують експрес-тести на вагітність або похід в УЗД кабінет для повного розвіяння чи підтвердження догадок та сумнівів жінки. Звичайно хорошим варіантом є відвідини гінекологічного кабінету, але чомусь декотрі жінки бояться звертатися до лікаря-гінеколога і наполегливо чекають місячні спираючи затримку на стреси та гормональні збої. 

Важливо на ранніх строках вагітності при перших днях затримки зробити тести на вагітність, пройти УЗД та відвідати лікаря гінеколога, адже зустрічається все більше випадків позаматкової вагітності, яка матиме негативні наслідки для здоров’я жінки і не збереже життя плода, а також може бути ознакою серйозних гінекологічних захворювань. Отже, якщо Ви запідозрили вагітність, але маєте сумнів стосовно неї найкращим варіантом стане похід до лікаря, також не варто відкладати похід і в УЗД-кабінет. Для того щоб спростувати або підтвердити свої догадки. Якщо ж Ви не категорично відмовляєтеся від УЗД і прийому у лікаря, купіть тест на вагітність, але довіряти одним тестам не можна. Пам’ятайте найкраще підтвердженою інформацію про наявність чи відсутність вагітності буде алгоритм (тест+УЗД+похід до лікаря). Подбайте про своє здоров’я та здоров’я і розвиток своєї дитини заздалегідь. 

Вам також має сподобатись...