20 неймовірних фактів про дітей, які Ви точно не знали

Брудні підгузники? Так. Безсонні ночі? Звичайно. Ми розповімо вам про найбільші сюрпризи, які очікують вас з народженням малюка.

Спочатку ви принесли свій маленький згорток щастя додому, і дивитесь на це миле личко немовляти. Але вже незабаром ви починаєте помічати маленькі причуди, про які вас ніхто не попереджав. Голова дитини виглядає трохи конусоподібною. Або наприклад його шкіра досить суха! А ось ще одне – апетит малюка просто нескінченний. Новоявлені батьки, відпустіть всі ці дріб’язкові клопоти. Ось головний перелік того, що ви ніколи не знали, і що вам потрібно було б знати про дивні маленькі риси і звички малюка.

Голова моєї дитини виглядає дивно

Ви уявляли собі ідеальну дитину Ванюшу – кругленького, рожевого і дуже милого. Якщо голова вашого новонародженого малюка спочатку виглядає трохи дивною і конусоподібної, то це швидше за все тому, що він, годинами намагався вибратися назовні крізь вузький прохід. Отвори в черепі дозволяють йому отримати свою форму, щоб пройти через родовий канал. «Це захищає від переломів черепа або черепно-мозкової травми під час природних пологів», – говорить Енн Хансен, доктор медичних наук, неонатолог в дитячій лікарні Бостона і доцент кафедри педіатрії в Гарвардській медичній школі.

Через ці особливості зовнішність вашої дитини, схожа на троля. Якщо він висуне свій носик, то його ніздрі можуть бути злегка розширені. Через рідину, що зібралася під шкірою, очі малюка можуть бути злегка опухлими. І у нього навіть можуть бути невеликі пошкодження на обличчі і шкірі голови, особливо якщо його діставали за допомогою щипців або вакуумного екстрактора. Ваша дитина – це витвір мистецтва в майбутньому. Будьте терплячі, і він скоро стане ангелом, якого ви собі уявляли.

Моя дитина дуже нервова

Провівши місяці, згорнувшись калачиком в будиночку з водою, в затишному і комфортному утробі матері, у вашого новонародженого тепер є всі можливості для руху кінцівками без обмежень. Він ще не зовсім розуміє, як керувати своїм тілом в цьому новому середовищі. Немовлята народжуються з рефлексом Моро, або рефлекс переляку: коли ваша дитина відчує, що падає або злякається, вова раптово викине ручки, відкриє їх, відкине голову назад, а потім швидко поверне руки в звичне положення. Цей рефлекс зникає через 3 місяці. Неврологічна система, яка ще розвивається також посилає в м’язи більше електричних імпульсів, ніж необхідно, а це може привести до того, що підборіддя або ноги малюка будуть тремтіти. У міру того, як все стає більш організованим протягом перших кількох тижнів, дитина буде менше тремтіти. Через більшість цих ознак не варто турбуватися, але зверніться до лікаря, якщо тремтіння у дитини ритмічне або не припиняється після того як ви торкаєтеся кінцівок малюка.

У мого хлопчика такий великий!

Перш ніж ваш чоловік провірить величезні яєчка вашого новонародженого сина, він повинен знати, що ні генетика, ні надпотужні чоловічі гормони не грають ніякої ролі в їх розмірі. Набряк насправді є результатом тиску на вашу дитину під час пологів, а також від рідини, що потрапила в тканини. Крім того, всі новонароджені діти все ще мають в організмі мамині гормони. У хлопчиків ці гормони збільшують яєчка; у дівчаток вони викликають набряк статевих губ. Генітальний набряк спадає протягом перших кількох днів.

Моя дитина завжди голодна

У перші тижні може здатися, що ви годуєте свою дитину цілодобово. Часті вимоги їжі – природний спосіб збільшити запас молока, щоб задовольнити його зростаючий апетит. Грудне вигодовування також провокує швидше голод, тому що грудне молоко перетравлюється швидше і повністю засвоюється, на відміну від молочної суміш.

Причина шаленого темпу годування, звичайно ж, в тому, що у вашого малюка багато справ. Він подвоїть свою вагу при народженні через шість місяців, що вимагає величезного споживання калорій. Очікуйте, що ваша дитина буде особливо голодною під час сплесків росту; перший всплеск зазвичай зустрічається у віці від 4 до 6 тижнів. Просто будьте обережні, щоб помилково не тлумачити його позиви як бажання їсти, коли все, чого він може хотіти, це втіха або близькість, говорить гінеколог Глейд Кертіс, доктор медицини, автор книги «Перший рік вашої дитини, тиждень за тижнем». Якщо він поїв протягом останніх двох або трьох годин, спробуйте потримати його і покачати, можливо саме це заспокоїть малюка.

Ручки і ніжки моєї дитини холодні

Перш ніж включити обігрівач або загорнути малюка в ще одну ковдру, помацайте його животик. Якщо він теплий і рожевий, ваша дитина не замерзла. Оскільки його система кровообігу все ще розвивається, кров частіше спрямовується в життєво важливі органи і системи, де це найбільше необхідно. Його руки і ноги – останні частини тіла, які отримують хороше кровопостачання. Для того, щоб його тіло повністю  адаптувалося до життя поза маткою, може знадобитися до трьох місяців. Тим часом, його крихітні пальці рук і ніг залишатимуться зазвичай холодними і блідими. Коли ваша дитина стане більш рухливою і активною, його кровообіг покращиться.

У моєї дитини кров в підгузку

Ті ж самі материнські гормони, які викликають опухлі яєчка і статеві губи, також відповідальні за кров’янисті виділення з піхві, які іноді мають новонароджені дівчатка. Не турбуйтеся, якщо ви помітите невелику пляму крові або невелику кількість плям на підгузку вашої дитини в перші тижні життя. Цей міні менструальний період зазвичай триває всього кілька днів, говорить доктор Кертіс. Іноді те, що виглядає як кров, насправді може бути концентрованою сечею, яка може виглядати досить темною в складках підгузника. Але яскраво-червона кров, ненормальне явище і вимагає медичної допомоги.

У мого малюка на губах пухир

У багатьох новонароджених розвивається грудний горбок або пухир від сильного смоктання пляшечки або грудей. У деяких випадках пухир присутній при народженні через смоктання великого пальця в матці. Смоктальний пухир не викликає дискомфорту у вашого малюка. Фактично, надмірний ріст шкіри робить губу жорсткішою і може полегшити захоплення соска. Пухир зникне сам по собі через кілька місяців, або він може з’являтися і зникати день у день.

Какулі моєї дитини виглядають як діарея

У дітей, на грудному вигодовуванні, рідкий і не сформований кал гірчично-жовтого кольору, в той час як у дітей, що вигодовуються з пляшечки, як правило, трохи більш тверді випорожнення з коричневим кольором і консистенцією м’якого морозива. Деякі діти какають по дюжині раз в день, в той час як інші випорожнюються всього кілька разів на тиждень. Поки ваша дитина набирає вагу і у нього немає болю в животі або здуття животика, його частота випорожнень в порядку.

Може бути важко відрізнити нормальну роботу кишечника від діареї, особливо якщо ви годуєте грудьми. Грудні діти зазвичай какають після кожного годування. (Це називається шлунково-коліческим рефлексом: всякий раз, коли молоко потрапляє в шлунок, щось виходить з іншої сторони). І їх випорожнення, природньо, більш рідкі. Найкраще спостерігати за вашим малюком. Якщо частота, обсяг або консистенція різко змінюються, зверніться до лікаря.

Моя дитина весь час чхає

Новонароджені багато чхають, але не тому, що їм холодно або погано. Це просто, так вони очищають свої носові і дихальні шляхи від скупчення і частинок в повітрі. Чхання також допомагає знову відкрити тимчасово закриту ніздрю. «Коли мама годує грудьми, а дитина притискається до неї, його ніс може бути розплющений або одна ніздря закрита», – говорить доктор Кертіс. «Після годування дитина зробить вдих або чхне, щоб знову відкрити ніс». Так само малюк може чхати уві сні.

Шкіра мого малюка лущиться

Поки ваша дитина купалась в лагуні амніотичної рідини, його шкіра була добре захищена від рідкого середовища покриттям з білого воскообразного матеріалу під назвою первородна змазка (vernix). Але як тільки вона потрапляє на повітря, верхній шар шкіри висихає і починає лущитися. Все тіло вашої дитини може відшаруватись (хоча це найбільш помітно на руках і ногах). Не намагайтеся відірвати лусочки – ви можете видалити шкіру, яка ще не дозріла. Зволожуючі засоби також не потрібні. Відшарування зазвичай триває від одного до двох тижнів.

Моя дитина дивно дихає

Як і багато молодих батьків, ви, ймовірно, проводите більшу частину кожної ночі, схилившись над дитячим ліжечком, перевіряючи, чи продовжує вона дихати. І ви, ймовірно, кілька разів були схвильовані, спостерігаючи за його нерегулярним диханням. Але для немовлят цілком нормально робити невеликі паузи, а потім настає період швидкого дихання. «Час від часу перехоплювати або пропускати дихання, є частиною природного процесу розвитку діафрагми [м’язи, які забезпечують дихання] і неврологічної систем», – говорить доктор Кертіс. Пауза до 20 секунд вважається нормальною. На той час, коли дитині виповниться 6 тижнів, у нього повинен з’явитися більш регулярний характер дихання.

Ви, звичайно, турбуєтеся про СРДС, і ви повинні бути пильними. Покладіть дитину спати на спину, тримайте в ліжечку всі м’які постільні речі та іграшки, відмовтеся від куріння. Якщо ваша дитина перестає дихати довше 20 секунд або стає синьою чи млявою, зверніться до лікаря.

Всі крики моєї дитини звучать однаково

Ви чули, що обов’язок мами інстинктивно розуміти, голодна дитина, втомилася або потребу змінити підгузник тільки по звуку його крику. Але якщо ви все ще не володієте рідною мовою вашої дитини, не хвилюйтеся. «З часом ви пізнаєте гучний вереск крику болю і більш стримане пхикання втоми», – говорить доктор Хансен. Крик голоду зазвичай лунає десь посередині, хоча деякі діти можуть здаватися досить відчайдушними (і гучними), коли вони хочуть, щоб їх годували відразу. Але в перші дні, дійсно не має значення, чому ваш малюк плаче (Іноді він виє без будь-якої причини). Ви як і раніше будете реагувати з такою ж любовною увагою кожен раз – і це все, що ваша дитина дійсно хоче або, що їй необхідно.

Моя дитина все випльовує

Це природний інстинкт малюка, щоб не задихнутись крихітка інстинктивно виштовхує всі сторонні предмети з рота

Блакитноокий?

Практично всі дітки народжуються з блакитним кольором очей. І тільки згодом розвивається кольоровий пігмент.

Де перенісся?

Новонароджені не мають перенісся. Воно виникає вже після народження малюка.

Де сльози і слина?

Новонароджена дитина не плаче, а кричить. До трьох тижнів у діток немає сліз. Теж саме і зі слиною. Остання з’являється на третьому місяці життя.

Яка група крові у малюка?

У вашої дитини група крові може збігатися з вашою або батьківською. Але так само може бути сумою груп батьків. Мається на увазі, якщо у мами 1-ша група, у тата 2-а, то у малюка може бути і 3-тя.

Дитина мене не бачить

Справа в тому, що при народженні зір у дітей дуже розмитий. Чітко бачить предмети малюк тільки на відстані менше півметра. Рекомендуємо матусям спілкуватись зі своїми чадами на близькій відстані, нахиляйтеся над дитиною, щоб вона звикала до вас. Показуйте дитині нові предмети в полі її зору. Вже до 6 місячного віку зір стабілізується. Кольорова гамма доступна малюкові на початку тільки чорно-біла і сіра. Перший колір, який розпізнає малюк буде червоним, а вже до 3 місяців він зможе бачити весь кольоровий спектр.

Дитина часто посміхається

В середньому кожен малюк посміхається не менше 200 разів на день. Наприклад звичайна норма для дорослої жінки – 78, а чоловіка – 8. Так що якщо хочете отримати дитячу посмішку, частіше посміхайтеся своєму малюку.

Мертва хватка

У дитини інстинктивно розвинений хапальний рефлекс. Він з’являється після 16 тижня від зачаття і до народження вже досить розвинений. Сила захоплення потужна настільки, що дозволяє утримати власну вагу.

Recent Posts

Надійний захист шкіри – який він?

Надійний захист шкіри є фундаментальним аспектом здорового зовнішнього вигляду. Шкіра це найбільший орган людського організму. Вона виконує кілька важливих функцій,…

24.07.2023

Як вибрати прогулянкову коляску на зиму

Коляски для прогулянки — незамінний транспорт для малюків із півроку, коли вони вже впевнено сидять і з цікавістю оглядають навколишній…

22.06.2023

Кашель у дитини: причини, симптоми, що робити

Догляд за малюком з мокрим або сухим кашлем? Спочатку послухайте хрипи, відхаркування або "гавкіт", а потім продовжуйте читати, щоб дізнатися,…

03.06.2020

Ворушіння малюка під час вагітності

Для того щоб краще розуміти "мову" ворушіння плода, згадаємо деякі етапи розвитку малюка в утробі матері, по-науковому - етапи ембріогенезу.…

24.05.2020

Кишечні коліки у новонароджених та дітей першого року життя.

У перші три місяці життя, більш ніж, у 70% дітей відзначаються функціональні кишкові кольки. У переважній більшості випадків ці коліки…

19.05.2020

Що подарувати дитині на 1 рік. 25 крутих ідей подарунків

Перший рік життя дитини це не легке випробування як для неї самої, так і для найближчого оточення малюка. За рік…

15.05.2020